Zemitá svatba

Na vinici svaté Kláry toho dne pražilo slunce, vzduch byl horký a voněl býlím. Paleta měla být zemitá, osvěžená eukalyptovou zelení a stříbřitým bělotrnem, doplněná tmavě rudými akcenty v podobě řebříčků. Pro trochu něžnosti vanilkové a lososové čechravy.

Sortiment: karafiát (Dianthus), řebříček (Achilea), blahovičník (Eucalyptus), jícnovka (Eustoma), bělotrn (Echinops), čechrava (Astilbe), kapustka (Lapsana), mrkev (Daucus)

Fotografie: Markéta Gorčíková

Lesní svatba

Bílá a zelená, pivoňková, lesní, s vůní borovic a rozmarýnu, se šelestěním bříz.

Sortiment: pivoňka (Paeonia), máčka (Eryngium), silenka (Silene), kapraď (Dryopteris), borůvčí (Vaccinium), rozmarýn (Rosmarinus), penízek (Thlaspi ), chřest (Asparagus )

Fotografie: www.radekfoucek.cz

Svatba u kapličky

Vzali se, u kapličky, pod kaštany. V tónech hnědé a pruské modré, s ptačími pírky a borovicovými šiškami.

Sortiment: ostrožka (Delphinium), blahovičník (Eucalyptus), jícnovka (Eustoma), ruj (Cotinus), bělotrn (Echinops), černucha (Nigella), máčka (Eryngium), kapraď (Dryopteris), karafiát (Dianthus), mák (Papaver), udatna (Aruncus), mrkev (Daucus), Oxypetalum

Fotografie: www.metteorwa.cz

SVATBA V SADU

Rozevlátá kytice, s akcentem v barvě bordó, tvořená hlavně drobným kvítím, aby se hodila do prostředí ovocného sadu.

Sortiment: růže (Rosa), listopadka (Chrysanthemum), hlaváč (Scabiosa), vrbina (Lysimachia), rozrazil (Veronica), bez (Sambucus), jarmanka (Astrantia), opuč (Chamelacium), kokoška (Capsella), šťovík (Rumex), ječmen (Hordeum)

Fotografie: www.kryspin.cz

Svatba v pozdním létě

Srpnová veselka provoněná kávou a ginem. Celá v pudrových, malinových a hořčicových tónech. Důležitou roli hrály jiřiny, růže a světlice. Zeleň tvořily tři druhy eukalyptu a olivovník.

Sortiment: jiřina (Dahlia), blahovičník (Eucalyptus), růže (Rosa), karafiát (Dianthus), světlice (Carthamus), listopadka (Chrysatnthemum), olivovník (Olea), limonka (Limonium), hlohyně (Pyracantha)

Fotografie: Majda Šmídová & Lucie Sikorová

Žluto-fialová svatba

Odstíny žluté a fialové lučním kyticím sluší. Tohle je jedna květnová, s vonnou šalvějí, levandulí, heřmánkem a zlatobýlem. Celá je složena z drobných květů a tak působí jemně a vzdušně.

Sortiment: šalvěj (Salvia), levandule (Lavandula), heřmánek (Matricaria), kokoška (Capsella), fiala (Matthiola), listopadka (Chrysanthemum), jarmanka (Astrantia), jícnovka (Eustoma), nevěstin závoj (Gypsophila), zlatobýl (Solidago)

Fotografie: www.metteorwa.cz

Svatba v Jizerských horách

V Jizerských horách na prezidentské chatě se brali, luční kvítí jim to zdobilo. Paleta barev byla jemná, pudrová až růžová. Spousty jemných struktur pohromadě. Zvolily jsme do středu fialy a ostrožky, doplnily rozrazilem, heřmánkem a černuchami.

Sortiment: fiala (Matthiola), opuč (Chamelaucium), rozrazil (Veronica), heřmánek (Matrecaria), černucha (Nigella), hlaváč (Scabiosa), jarmanka (Astrantia)

Fotografie: www.misha-photography.com

SVATBA V KRKONOŠÍCH

Výrazné tóny pivoněk a jiřin doplněné drobnými květy a jemným horským býlím.

pivoňka (Paeonia), jiřina (Dahlia), opuč (Chamelaucium), jícnovka (Lisianthus), hrachor (Lathyrus), řebříček (Achillea), bez (Sambucus), jarmanka (Astrantia), borůvka (Vaccinium), kokoška (Capsella), šťovík (Rumex), ovsík (Arrhenatherum), jílek (Lolium), modřín (Larix), plamének(Clematis)

Fotografie: Honza Mudra

krvavcová svatba

Další z lučních kytic se nesla v tónech od bílé, přes růžovou až po rubínovou a skořicovou. Akcentovaly zde krvavce, luční kvítí s přepěkným květenstvím, které vídáte v létě na vlhčích loukách a pastvinách. Celá kytice se skládala z rostlin domácí květeny a jejích okrasných kultivarů.

Sortiment: krvavec (Sanguisorba), rozrazil (Veronica), penízek (Thlaspi), mrkev (Daucus dara), černucha (Nigella), heřmánek (Matricaria), bělotrn (Echinops), hlaváč (Scabiosa), hvězdnice (Aster)

Svatba na statku

Provensálský styl zní trochu jako klišé, ale bílá barva, vůně levandule a stín olivovníků asi nikdy neomrzí. Tak jsme to na přání nevěsty všechno svázaly do kytice a doplnily jemnými odstíny růžové a lososové, všeho s mírou.

Sortiment: růže (Rosa), jiřina (Dahlia), jícnovka (Eustoma), limonka (Limonium), olivovník (Olea), nevěstin závoj (Gypsophila), hvězdnice (Aster), jarmanka (Astrantia)

Fotografie: www.radeksvidersky.cz

secesní svatba

Pudrová a modrá, s nádechem secese, v lesní zahradě prvorepublikové vily. Růže, pivoňky a listopadky osvěžil eukalyptus, kterým jsme tady nešetřily. Akcentem byla blankytná modř v podání černuchy.

Sortiment: růže (Rosa), pivoňky (Paeonia), listopadky (Chrysanthemum), blahovičník (Eucalyptus), černucha (Nigella), máčka (Eryngium), jarmanka (Astrantia)

svatba mezi poli

Vzali se mezi poli, pod památným dubem, se sluncem nad hlavou a větrem ve vlasech. Chrpy, heřmánek a penízek jako z okrajů polních cest, pomněnky, aby nezapomněli.

Sortiment: chrpa (Centaurea), penízek (Thlaspi), jícnovka (Eustoma), heřmánek (Matricaria), pomněnka (Myosotis), zvonek (Campanula), mrkev (Daucus)

Fotografie: www.vaclavnovak.com

Bylinková svatba

Tahle kytice byla celá z bylinek, takové bylo přání nevěsty. Nadmíru voňavá kytice, hlavně zelená, žádné výrazné květy. Taková by se dala usušit na léčivý odvar.

Sortiment: černucha (Nigella), šalvěj (Salvia), meduňka (Melissa), máta (Mentha), morač (Ammi), rozmarýn (Rosmarinus), bez (Sambucus), makovice (Papaver)

Fotografie: www.mrsblackbeauty.com

Další kvítí

Střípky z naší květinové tvorby.